Ražotājiem

Spēles ar ievārījumu

11.07.2014

Ievārījumu ir garšīgi ēst, to zina visi. Ievārījumu ir viegli vārīt, to zina tie, kas to darījuši.

 

Mūsu dienās ir iespēja arī "paspēlēties" ar dažādiem cukuriem, ko liek pie ievārījuma. Tradicionāli uz vienu kilogramu ogu vai augļu liek 0,8-1 kg cukura, atkarībā no ogu salduma un ievārījuma baudītāju gaumes. Tas ir nepieciešamais daudzums, lai cukurs veiktu savas konservējošās funkcijas.

 

Ar ievārījuma cukuru palīdzību varam iegūt ievārījumu ar izteiktāku ogu un augļu garšu. Šāds ievārījums satur krietni mazāk kaloriju, ir diētiskāks un dabiskāks. Ievārījuma cukuriem tiek pievienots pektīns. Tas darbojas kā dabisks konservants un želētājs.

Pektīnu satur visi augļi un ogas. Zemenēs un ķiršos tā ir mazāk, tādēļ ievārījums bez pektīna mēdz būt pašķidrs vai arī tas jāvāra tik ilgi, līdz liekais ūdens daudzums iztvaiko, bet vienlaikus ilgstošas karsēšanas rezultātā zūd arī tik vērtīgie vitamīni. Dažās ogās, piemēram, jāņogās, pektīna ir vairāk, tādēļ no tām viegli pagatavot biezu marmelādi.

Pektīns ir dabisks augu valsts produkts, tāpat kā cukurs no cukurbietēm. Visbiežāk pektīnu iegūst no ābolu sēkliņām. Ar pektīnu ievārījums sarecē gluži kā marmelāde. Tas ir īpaši svarīgi, vārot zemenes un arī citas ogas, kurās pektīna nav tik daudz.

 

Daudzu saimnieču iecienītais Dansukker Ievārījuma cukurs ar pektīnu jāliek par pusi mazāk, nekā parastais baltais cukurs, tātad attiecībā 1:2. Turklāt ar šo cukuru ievārījums jāpavāra tikai 5 minūtes, tādējādi saglabājot vairāk vitamīnu. Pateicoties cukurā iestrādātajam pektīnam, ātri var iegūt aromātisku, dabisku ievārījumu ar noturīgu krāsu, biezu konsistenci un mazāku kaloriju daudzumu. Un šis ievārījums ir droši uzglabājams visu ziemu un ilgāk.

 

Ievārījuma cukura īpaši diētiskais paveids, Marmelādes cukurs, satur vēl vairāk pektīna. Šo cukuru ievārījumā nepieciešams pievienot ogām attiecībā 1:3 – uz 1 kg cukura 3 kg ogu. Veikalos tas nopērkams 330 g paciņās – daudzums, kas vajadzīgs 1 kg ogu. Pēc šī cukura piebēršanas ievārījums jāvāra vien 2 minūtes.

 

Ievārījuma cukuru priekšrocības:

 

ogas labāk saglabā savu aromātu, izskatu, vitamīnus un savu dabisko krāsu;

ievārījums satur krietni mazāk kaloriju, ir diētiskāks un dabiskāks;

tas paātrina ievārījuma gatavošanas procesu. Ogas jāpavāra 5 – 10 minūtes, jāpievieno ievārījuma cukurs, jāuzvāra vēlreiz un pēc dažām minūtēm ievārījumu var pildīt burkās;

ar to viegli iegūt vislabākās konsistences ievārījumu – ne pārāk šķidru, ne pārāk biezu;

ievārījums ir kvalitatīvs un labi uzglabājams visas ziemas garumā.

 

Dansukker speciālajos ievārījuma cukuros pektīns ir vienmērīgi „iestrādāts” cukura kristālos, tāpēc pektīns un cukurs nenoslāņojas. Cukurs ir tikpat kvalitatīvs gan pakas augšpusē, gan apakšpusē.

 

Ir vērts izmēģināt!

Pasākumā izmantotie cukuri: