Ražotājiem

Brūnais cukurs ar saules garšu

22.10.2018

Kāpēc nerafinēto cukuru ražojam no cukurniedrēm, nevis cukurbietēm? Viss ir vienkārši -kaut arī abu augu sastāvā esošā saharoze neatšķiras, tomēr cukurniedu sīrups jeb melase, kas satur auga minerālvielas, garšas ziņā ir krietni patīkamāka nekā no cukurbietēm iegūtā. Brūnā cukura ražošanā daļa no melases netiek noskalota, tādēļ cukurs saglabā cukurniedru dabīgo garšu.

 

Nerafinētais cukurniedru cukurs tiek ražots no dažādas izcelsmes (Āfrikā, Dievidamerikā vai Klusā okeāna salās)  cukurniedru jēlcukura. Šī iemesla dēļ var atšķirties gan cukura krāsas tonis, gan kristālu izmēri. Dažādās augsnēs augušas cukurniedres var saturēt mazliet atšķirīgu minerālvielu "komplektu". 

 

Demerara cukurs, tāpat kā iepriekšējais, ir nerafinēts cukurs, taču tam ir krietni lielāki un vienāda izmēra un struktūras kristāli. Tas ir kraukšķīgāks un  pēc sajūtas "cietāks" nekā parastais nerafinētais cukurs. Cukurniedru piegādātiem Demerara cukuram ir noteiktas fiksētas prasības izejvielas kvalitātei - krāsai un struktūrai -n un tās audzētas pēc Fair Trade (godīgas tirdzniecības) standartiem, kas nodrošina ražotājiem attīstības valstīts godīgu un vienlīdzīgu samaksu un sociālo izaugsmi.

 

Muscovado cukurs - gan gaišais, gan tumšais - ir ne tikai nerafinēts (neattīrīts no melases), bet arī nežāvēts. Tas saglabājis cukurniedru melases valgmi, tāpēc ir mitrs un "dzīvs". Iesakām šo cukuru uzglabāt cieši noslēgtā traukā, lai aizkavētu tā izžūšanu. Muscovado cukura struktūra ir daudz smalkāka nekā sausajiem cukura veidiem. Tas ir arī piesātinātāks ar cukurniedru melases aromātiem - piemērots smilšu mīklas, šokolāde desertu, kūku un mērču gatavošanai. 

 

Pasākumā izmantotie cukuri: