Ražotājiem

Gatavojam receptes ar bērnības garšu izstādē "Riga Food 2017"

20.09.2017

No 6. līdz 9. septembrim izstāžu zālē “Ķīpsala” notika lielākā pārtikas ražotāju izstāde “Riga Food 2017”. Saldā zīmola “Dansukker” stendā katru dienu smaržoja, burbuļoja un vārījās. Tur rosījās lieliskais konditoru pāris Maija un Jānis Kairi. Izstādes apmeklētājiem tika gatavotas receptes, kas atmodinātu bērnības garšu – buberts, rulete, melleņu klimpas, cepumiņi, pīrādziņi un citi kārumi, ko uz svētkiem gatavojušas mūsu vecmāmiņas.


Izstādei speciāli tika sagatavota recepšu krolekcija. Tajā apkopotas receptes, kas izturējušas laika pārbaudi – vienkārši pagatavojamas, klasiski gardas, tradīciju saglabātas.


Ikviens izstādes apmeklētājs varēja uzdot savu jautājumu konditoriem, lai noskaidrotu, piemēram, ka ,gatavojot pīrādziņus, raugam vēlams pievienot nedaudz sīrupa, lai tas vieglāk uzrūgtu, un noteikti jāpārliecinās, kādas kvalitātes pildījums sagatavots. “Pīrādziņš būs tik labs, cik laba būs tajā sapildītā gaļa, saka Jānis Kairis. Un nav tik būtiski, vai gaļa ir sagriezta gabaliņos, sakapāta vai samalta.

 

Gatavojot miltu bubertu, vislabāk ķīseli nevārīt, bet apliet saldētas ogas ar tikko sagatavotu, verdošu cukura un cietes sīrupu – tad ķīselis būs biezs, bet ogas neizšķīdīs.  


Īpašus padomus Maija Kaire sniedza, gatavojot ruleti un biskvīta mīklu biezpiena tortei. Receptes nākušas no seniem, gandrīz simts gadus veciem pierakstiem un Kaucmides meistaru recepšu grāmatām. Visas receptes atradīsi arī pie mums mājaslapā!


Dansukker stendā izstādes laikā varēja nogaršot arī dažādu ogu un ziedu sīrupus, kas gatavoti ar Dansukker balto cukuru, saņemt recepšu kolekcijas un uzzināt, kā plašo cukura produktu klāstu izmantot savā virtuvē!